Socialinis ir emocinis ugdymas – kaip užsienio kalba, kuo anksčiau pradedi mokytis, tuo greičiau ir geriau ją išmoksti.  

SOCIALINIIO IR EMOCINIO UGDYMO INSTITUTO RUOŠIAMA MEDŽIAGA


Prasidėjus 2020 metų COVID-19 pandemijai SEUI išleido rekomendacijas, kaip „nepamesti socialinio ir emocinio ugdymo nuotolinio mokymo metu


1. MES GALIME TOBULĖTI KARTU. Pateikiami praktiški pasiūlymai, kaip palaikyti gerus santykius bei padėti vaikams ir jaunimui išlaikyti nenutrūkstamą mokymasi. Kiekvieną kartą atlikę kažką iš šio sąrašo, pažymėkite varnele, taip jūs turėsite galimybę matyti savo pastangas jiems padėti.

 Priemonė skirta visiems suaugusiesiems: tėvams, pedagogams, kitiems jaunų žmonių artimiesiems. 

2. SOCIALINIS IR EMOCINIS UGDYMAS NUOTOLINIAME UGDYME. Mokyklos, susidūrusios su netikėtais mokymo iššūkiais, sparčiai pasiruošė ir pradėjo nuotolinį mokinių mokymą.

Daugeliui mokytojų savaime suprantama ir nesudėtinga mokomąją dalykų medžiagą pateikti mokiniams nuotoliniu būdu. Dalykų mokymasis persikėlė į namus, lygiai taip pat turėtų į namus persikelti socialinis ir emocinis vaikų ugdymas. 

Socialinis ir emocinis ugdymas didžiausius rezultatus duoda įgūdžius praktikuojantis ir reflektuojant. Jeigu neturite galimybės vesti nuotolinės socialinio ir emocinio ugdymo pamokos, siūlome socialinį ir emocinį ugdymą integruoti į dalykų mokymą arba susitikimus su klasės auklėtojais. 

Socialiniai ir emociniai įgūdžiai šiandien ypač svarbūs, nepamirškime patys ir padėkime, priminkime šių įgūdžių svarbą savo mokiniams.

 Socialiniam ir emociniam ugdymui pasitelkite: ritualus, aktyvinimą, pagyrimus, dėkingumą ir žaismingumą.